jūrmalnieki.lv

Datora versija

Muzeju nakts pasākumi

Aspazijasmaja3Muzeju nakts moto šogad skan Eduarda Veidenbauma vārdiem: “Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats”, tādēļ sestdien, 20. maijā, pieminēsim “mūžīgi jauno” dzejnieku Eduardu Veidenbaumu, kam aprit apaļi 150, padomāsim par laiku, skaitīsim laiku un vizualizēsim laiku.

Jūrmalas pilsētas muzejs piedāvā nakts pasākumu “Muzeja laiktelpa”, kur vēlajās nakts stundās būs apskatāma muzeja vēstures ekspozīcija un vairākas izstādes. Apmeklētājiem būs atvērtas radošās darbnīcas, piedāvājumā arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu organizētas aktivitātes ar muzeja apmeklētāju iesaistīšanos. Vairākos seansos skatītājiem tiks piedāvāta Jāņa Putniņa dokumentālā filma “To atceras vilcieni” un tikšanās ar filmas režisoru. Plkst. 22.00 Jūrmalas Valsts ģimnāzijas teātris rādīs Daces Umbraško režisēto Šekspīra lugu “Spītnieces savaldīšana”.

Arī Aspazijas mājas dārzā pasākumā ar nosaukumu “Laika rats” darbosies radošās darbnīcas gan lieliem, gan maziem, tiks spēlētas spēles, minētas mīklas, būs dejas un dziedāšana. Aspazijas mājas saimnieki aicina visus uz teātra spēlēšanu, dzejoļu radīšanu un pat vedina pieaugušos uz kādu palaidnību.

Jūrmalas brīvdabas muzejs nakts laikā piedāvās izstādi “Uguns – mājas pavarda un ģimenes aizstāve, gaismas, siltuma un iztikas devēja” un arī senu un ne tik senu gaismas ķermeņu izstādi. Plkst. 21.30 brīvdabas muzeja apmeklētājus ar koncertu priecēs grupa “Raxtu raxti”, savukārt pēc koncerta apmeklētāji tiks cienāti ar kūpinātām zivīm.

Mākslinieku namā “Laimīgā stunda” iegriezīsies vidējās paaudzes deju kolektīva “Tapa” un bērnu tautas deju kolektīva “Zītariņi” deju solī. Pasākuma laikā notiks arī mākslinieces Ievas Strazdiņas “Gada nedarba” izloze.

Elektrum energoefektivitātes centrā nakts pasākumā “Gaisma gadsimtu griežos” apmeklētāji aicināti iepazīt energoefektivitāti radošajās darbnīcās, aizraujošos eksperimentos un izmēģināt dažādu veidu elektrotransportu.

Jūrmalas Muzeju nakts dalībnieki – Jūrmalas pilsētas muzejs, Aspazijas māja, Jūrmalas brīvdabas muzejs, Mākslinieku nams un Elektrum Energoefektivitātes centrs – ir vienojušies kopīgā akcijā, līdz ar to, apmeklējot visus piecus objektus, Muzeju nakts apmeklētāji saņems pārsteiguma balvas.

Muzeju naktī atvērta būs arī Raiņa un Aspazijas vasarnīca. Pasākumā “Es ritu, cauri ritu” apskatei tiks piedāvāta ekspozīcija “Es un tu” un laika ritējumam veltītas Raiņa un Aspazijas tekstu videoprojekcijas. Pasākuma laikā tiks atklāta Ingunas Smildzeres izstāde “Ir laiks…”, bērniem un pieaugušajiem būs iespēja darboties tekstilmākslas darbnīcā “Filca piespraudes” un vērot jauno dzejnieku performanci “Dzeja ir tagad”. Plkst. 21.30 ansamblis “Svīres” sniegs koncertu “Saules meitas rotājās”.

Ieeja šajos Jūrmalas Muzeju nakts dalībnieku pasākumos ir bez maksas.

Muzeju naktī atvērta būs arī Mākslas galerijas “Art” rezidence “Inner light”, kas apmeklētājiem līdz plkst. 23.00 piedāvās izstādi “Divi sākumi”. Ieejas maksa galerijas apmeklētājiem - 1,00 eiro.

www.jurmala.lv

© Jūrmalnieki.lv

Uz augšu | Datora versija